Meie Kool

Meie kool

Meie kooli peamiseks eesmärgiks on toetada ukraina kultuuri ja tutvustada seda kõigile neile, kes soovivad sellest rohkem teada saada. Meie koolis on klassid kolmes põhivaldkonnas: ukraina kultuur, keskaegne käsitöö ja kristlik eetika. Korraldame hea meelega tunde koolidele mujalt Eestist, kes soovivad meid külastada.

Õpilased vanuses 4 kuni 17 aastat on oodatud meie laupäevakooli õppima koos meiega ukraina keelt, etnograafiat, toiduvalmistamist ja palju muud. Ukraina rahvapärimuste ja käsitööoskuste õpetamisega seoses juhendame lapsi valmistama oma kätega erinevaid esemeid. Õpilased saavad õppida ka keskaegseid käsitööoskusi, sealhulgas kalligraafiat ja paberi valmistamist. Nad saavad voolida oma mänguasju, värvida traditsioonilisi ukraina lihavõttemune, kirjutada raamatuid, aga uurida ka aiakujunduse aluseid meie väikeses hoovis. Õpilased saavad omandada ka erinevaid keskaegseid käsitööoskusi nagu kalligraafia, paberi valmistamine ja trükkimine. Kristliku eetika õpetamiseks pakume erinevaid loenguid ja etendusi meie oma Moraali nukuteatris.

Tunnid toimavad laupäeviti Ukraina Kultuurikeskuses, algusega kell 11:00. Meie õppekeeled on: ukraina, eesti ja vene keel. Meie kooli toetab praegu heldelt Integratsiooni Sihtasutus (enne seda Eesti Haridus- ja Teadusministeerium) ning tänu sellele on kõik meie õppetunnid tasuta.