Tere tulemast

Ukraina Kultuurikeskusse!

TALLINNA UKRAINA KULTUURIKESKUS

Ukraina Kultuurikeskus (UKK) on mitteusuline mittetulundusühing, avatud erinevate usundite ja erinevast rahvusest inimestele. Kuna meie keskus on loodud Ukraina kultuuri edendamiseks Eestis, oleme me koht, kus kohalikud ukrainlased saavad säilitada oma keelt, kultuuri ja traditsioone. Tänu meie keskusele saavad nii eestlased kui ka teised rahvused rohkem teada ukraina eluviiside kohta.

Ühinege meiega!

Ühinege meiega meie teekonnal ukraina unikaalse kultuuri säilitamisel. UKK on just see koht, kus saab kokku Eestis elav Ukraina kogukond, et tutvustada teistele oma kultuuri.

Ühinege meiega meie teekonnal, kaitsmaks mitte ainult unikaalseid kultuure, vaid ka ohustatud liike ja kaduvaid oskusi – nagu ka kõike, keda või mida ähvardab kadumine mitte enda süül.

Ühinege meiega meie teekonnal edendamaks ja säilitamaks kloostrielu juurde kuuluvaid ja Tallinna vanalinnas veel elus olevaid oskusi nagu kalligraafia, trükiste käsitsi kaunistamine, paberi valmistamine ja trükkimine. Ühendades need käsitööoskused, saame me teha käsitsi päris oma raamatuid Labora töökodades.

Esmalt valmistame oma paberivabrikus käsitsi paberi. Seejärel kirjutame ja kaunistame raamatud Scriptorium-is , samas õpetame ka kalligraafiat. Oma tekste saame trükkida oma trükikojas. Meisterdame ise puidust ja nahast oma raamatute kaaned. Lõpuks köidame kõik kokku, et luua käsitsivalmistatud raamatud, mis aitavad anda hääletutele hääled – olgu need siis ohustatud liigid, ainulaadsed kultuurid või kaduvad eluviisid.

Anatoli & sõbrad

Annetused!

Jätkuvalt kogume annetusi et valmistada uusi saadetisi UKRAINASSE. Ukraina armee, sõjas kannatanud inimeste ja pagulaste toetuseks.

Saaja: Ukraina Kultuurikeskus
Konto nr SEB: EE401010220229090221
Selgitus: Ukraina

Kui soovite toetada UKK arengut, siis palume kanda raha kasutades järgmisi andmeid:

Saaja: Ukraina Kultuurikeskus
Konto nr SEB: EE541010220027044013
SEB SWIFT: EEUHEE2X

Tulge meile külla!

Asume Tallinna vanalinnas aadressil:

MTÜ Ukraina Kultuurikeskus
Laboratooriumi 22
10133 Tallinn
Eesti

Aja kokku leppimiseks saatke meile esmalt kindlasti e-kiri (ukk.tallinn@gmail.com) või helistage (+372 5650 2572) !

Soovite töötada vabatahtlikuna!

Kas soovite osaleda vabatahtlikuna Ukraina Kultuurikeskuse tegemistes ja saada rohkem teada, kes me oleme ja mida me teeme? Siis saatke meile e-kiri või helistage ja küsige Anatolit. Meil on hea meel leida meiega sarnaselt mõtlevaid sõpru, kõik hea tahtega inimesed on meie juures teretulnud!

Lisainformatsiooni leiate lingilt.