Ekskursioonid

Alljärgnevas nimekirjas jutustame teile kõikidest meie ekskursioonidest ning üritustest, millest saab osa võtta Ukraina Kultuurikeskuses. Palume teid vaadata see lehekülg lõpuni läbi, et tutvuda meie tegevustega täismahus.

 1. Ekskursioon Ukraina Kultuurikeskuses: Hildegardi hoov, Labora töötoad, meie sepikoda ning Grusbeke tagune torn
  Ekskursiooni käigus avame ukse ajalukku ja kuulame huvitavaid jutte ning legende meie ukraina nurgakest Tallinna vanalinnas; vaatame, kuidas elab UKK ning mis käivitab meistrikodasid. Lisaks sellele külastame mehaaniliste mänguasjade näitust meie Grusbeke taguses tornis, kus on esitletud mõned osad meie mehaanilisest Moralite teatrist. Jutustab keskuse asutaja Anatoli Ljutjuk. Kestus: kuni 1.5 tundi. Hind: 100 eurot

 

 1.  Ekskursioon Ukraina Kultuurikeskuses: Hildegardi hoov ning Labora meistritoad
  Ekskursiooni käigus avame ukse ajalukku ja kuulame huvitavaid jutte ning legende meie ukraina nurgakest Tallinna vanalinnas. Vaatame, kuidas elab UKK ning mis käivitab meistrikodasid. Jutustab keskuse asutaja Anatoli Ljutjuk. Kestus: üks tunnike. Hind: 70 eurot

 

 1. Töötuba ´Ukraina köök’
  Töötuba ´Ukraina köök’, mille käigus pakume teile mitte ainult maitsta vaid ka võimaluse ise valmistada ukraina sööki. Toidulaual leidub ahjukartul, soolatud heeringas, ukraina borš ning traditsiooniline ukraina jook ´uzvar´. Räägime ukraina köögi erilisusest ja mitmekesisusest ja õpetame teile ka mõne köögisaladuse. Kestus: kuni 2 tundi. Hind: 12 eurot ühe osaleja kohta. 

 

 1. Paberivalmistamine, kalligraafia ja trükk
  Igaüks on omaette kunst, selletõttu pakume teile nii eri töötubasid, kui ka ühist töötuba, kus te saate oskusi nendes valdkondades omandada ja harjutada. Töötubade hind varieerub 50 eurost 200 euroni. Palun vaadake detailset kirjeldust allpool.

 

 1. Meie ruume saab ka rentida selleks, et oma üritust korraldada või niisama sõpradega aega veeta. Rent: 60 eurot tunnis.

 

Töötoad

Paberivalmistamine

Paberivalmistamise töötoas õpite tegema paberit traditsioonilisel meetodil. Veedate aega meie tegusas paberikojas, kus kastate käed otse paberimassi ja valmistate päris oma paberit. Paber kuivab kõigest ühe tunniga ning senikaua saate katsetada kalligraafilist kirjatehnikat meie scriptoriumis sulepea ja tindi abil.

 • Hind sisaldab kõiki töökoja materjale, teed ja kohvi.
 • Pikkus: 1 – 1,5 tundi
 • Hind: 150 EUR grupi kohta (kuni 16 inimest)

Seemnepaber

 Töötoa käigus õpite, kuidas valmistada traditsioonilist seemnepaberit, mida on võimalik hiljem maha istutada. Veedate aega meie tegusas paberikojas kastes käed paberimassi ja valmistades päris oma paberit. Kuivanud paberile saate tulla kolme päeva möödudes järgi.  Lisaks on teil võimalus veeta aega meie scriptoriumis, kus saate katsetada kalligraafilist kirjatehnikat sulepea ning tindiga.  

 • Hind sisaldab kõiki töötoa materjale, teed ja kohvi.
 • Pikkus: 1 – 1,5 tundi
 • Hind: 170 EUR grupi kohta (kuni 16 inimest)

 

Seemnepommid

Tulge meile külla, kastke oma käed värvilisse paberimassi ja tehke mõned seemnepommid! Kui seemnepommid on valmis, on teil võimalus neid istutada linnaruumi, koduaeda või lillepotti ning juba õige pea näete, kuidas nad õide puhkavad.  

 • Hind sisaldab kõiki töötoa materjale, teed ja kohvi
 • Pikkus: 0,5 tundi
 • Hind: 100 EUR grupi kohta (kuni 16 inimest)

Kalligraafia

Külastage meie hubast scriptoriumit, et avastada lummavat kalligraafia maailma. Tatiana tutvustab teid kalligraafia hapra iluga ning õpetab kasutama peensulge. Katsetage erinevate kujundite ja tähtede kirjutamist ning harjutate peensule harmoonilist liikumist.

 • Hind sisaldab kõiki töökoja materjale, teed ja kohvi.
 • Pikkus: 1,5 tundi
 • Hind: 170 EUR grupi kohta (kuni 20 inimest)

Paberivalmistamine, kalligraafia ja kõrgtrükk

Kui meile juba külla tulete, soovitame sellest maksimumi võtta. Tulge ja proovige kõigest mõne tunnike töötoas nii paberivalmistamist, kalligraafiat kui ka kõrgtrükitehnikas trükkimist. Esmalt veedate 1,5 tundi harjutades kalligraafilist kirja, pärast seda valmistate käsitööpaberit ning lõpetuseks trükite isikupäraseid õnnitluskaarte. Ideaalne töötuba neile, kellele meeldib saata postkaarte sõpradele.

Kui saadate meile eelnevalt kujunduse, võime selle töötoa jaoks ette valmistada. Või kasutage mõnda meie kujundust. Tulge ja trükige kaart meie kõrgetasemelises töökojas ja seejärel kasutage oma äsja omandatud kalligraafilisi oskuseid, et kirjutada pühendust. Lisaks võime pakkuda teile ümbrikuid, postmarke ja isegi postitada kaardid teie eest.

 • Pikkus: 2,5 – 3 tundi
 • Hind: 500 EUR grupi kohta (kuni 20 inimest)

Munade kaunistamine

Munade kaunistamine on üks Ülestõusmise kombest Ukrainas. See ainulaadne traditsioon on säilinud ennemuistsest ajast ja elab ka praegu. Sellega pakume teile avastada ukraina kultuuri selle töötoa kaudu, kus saab valmiks ka teie ehtne muna – põsanka. Teie õpite värvide kasutamist ja kombineerimist, kasutavate sümbolite tähendust, harjutate oskust joonistada põsachok-iga (spetsiifiline pliiats munade meisterdamiseks), ning kuulate ka ukraina laulu, millega käib kaas traditsiooniline munade kaunistamise õhtu.

 • Hind sisaldab kõiki töökoja materjale, teed ja kohvi.
 • Pikkus: 1,5 tundi
 • Hind: 170 EUR grupi kohta (kuni 20 inimest)

 

Kartulitrükk koogile ja postkaardile 

Tulge koos oma sõpradega ja proovige söödavat trükitehnika – kartulitemplit! Kaunistage kartulitemplitega postkaarte ja oma sünnipäevakooki. 

 • Hind sisaldab kõiki postkaartidele trükkimiseks vajalikke materjale, sünnipäevakooki*, toiduvärvi ning teed ja kohvi. 
 • Pikkus: 1,5 tundi
 • Hind: 200 EUR grupi kohta (kuni 16 inimest)

*šokolaadikook kaetud fondantiga

Kujunda ja trüki postkaart 

Trükige täpselt selliseid postkaarte nagu sulle meeldib. Võimalik on postkaarte kujundada kahel erineval meetodil, piltide või puidust tähtede abil. Kombineerides erinevas suuruses vorme ja värve, loote sobiva kompsitsiooni ning trükid just nii palju postkaarte nagu soovid. Postkaarte saate trükkida meie käsitsi valmistatud paberile.  

 • Pikkus: 1 tund
 • Hind: 170 EUR grupi kohta (kuni 20 inimest)