Meie kabel

Käsitööraamat „Neitsi Maarja Laul” meie kabelis

Meil on rõõm teatada teile meie uuest raamatust „Neitsi Maarja Laul”. See on käsitööna valminud luule- ning proosaraamat, kirjutatud nii laste kui ka täiskasvanute poolt Eesti looduse kohta, selle ainulaadsusest, väärtuslikkusest ja säilitamisvajadusest. Kõik see ilu on Neitsi Maarja – Maarjamaa kaitsja kaitse all. Temale on pühendanud meie kabel ja
nüüd ka raamat.

Kuidas see raamat, kuhu võivad sattuda ka teie tekstid, oli loodud:

Kõik UKK-s sündinud raamatud on tehtud meie oma käsitöö paberist. Raamatu „Neitsi Maarja Laul” lehekülje suurus on 90*60. Kuna meie meistrikoda ei olnud orienteerunud sellele suurusele, pidime mõnda lehekülge ka kokku kleepima.

Raamatuid luua aitavad meil unikaalsed inimesed erinevatest kultuuriruumidest. Üks neist on hiinlane (ja üllatus – kristlane) Mozes. Ta on inimene, kes oskab vabalt mitu keelt: hiina, jaapani, araabi, norra ja veel muid keeli. Ukraina Kultuurikeskus meelitas teda juba ammu. Mozes on endine NATO väelane, nüüd on ta allveetuuker, kellel on luba töötada
50m sügavuses.

Meie raamatul on 7 lukku, mida aitas välja mõelda ning meisterdada meie tore ja töökas meister, hariduse järgi õigusteadlane, valgevenelane, Deniss Subbotin.

Tiitellehti kaunistas meie Kalligraafia kooli juhataja ning kalligraaf Tatiana Iakovleva.

Nii ta välja näebki. Pealkirja pakkus Pille Kivihall. Pille on üks parimatest raamatumeistritest Eestis ning minu asendamatu nõustaja. Tema käe all õppis ka Lvivist pärit Julia Gulõk.

Katja Novak kutsub kõiki Scriptooriumisse, kuhu viivad salauksed Jumalaema ikooni taga. Scriptoorium on eriline koht palve ja vaikuse jaoks, kus inimesed saavad meie raamatuga tutvuda, kus hoitakse kõik teie joonistusi ja tekste meie raamatu jaoks ning kus neid kirjutavad raamatusse ümber meie kalligraafid.

Ukraina Kultuurikeskuse meeskond, Eesti autorid ning Katja Novak ootavad teid, et luua koos meiega raamat „Neitsi Maarja Laul”.

Ootame teie lugusid Eesti loodusega koosolemisest, mis kirjeldavad teie kogemusi looduses nii luule-kui ka proosavormis. Näiteks lugusid meie taevast, merest ja maast; meie metsadest, jõgedest, rabadest, järvedest; meie lindudest, loomadest ja kaladest. Soovime talletada meie raamatus teie kogemusi pärast kokkupuudet Eestimaa loodusega, mis on hoitud Neitsi Maarja kaitse all.
Kõik lood jõuavad raamatusse originaalkeeles.

Meil on plaanis korraldada ka kalligraafia, illustratsiooni ja kirjanduse töötubasid selleks, et te saaksite kaasa aidata enda raamatu osa valmimisele. Detailsemat infot eelmainitud töötubade kohta jagame peatselt sotsiaalmeedias.

Meie soov on jagada teiega sellist loomingulist õnne ja rõõmu, mis tekib raamatu loomise protsessis. „Neitsi Maarja Laulu” mahub sadu luuletusi, näidendi- ja proosakatkendeid Eestimaa looduse kohta. Kaugemas plaanis on valmistada ka inglisekeelset e-raamatu versiooni, et huvilised tervest maailmast saaksid meie imeilusast raamatust teada.

Olulisim püha

Neitsi Maarjale pühendanud kabeli pühitsemine. 03.12.2020 pühitsesid meie kabeli Rooma-Katoliku kiriku piiskop Philippe Jordan ning Ukraina Kreeka-Katoliku kiriku preester Roman Kihh. Meie sõber Mozes Tšan loeb palve hiina keeles. Tema isa, Anglikaani kiriku preester,...

Neitsi Maarja kabel Tallinnas, Grusbeke tornis

Neitsi Maarja – Maarjamaa kaitsja kabeli loomine. (Maarjamaa on tänapäeva Eesti nimi, mis pärineb keskajast. Nii nimetati Liivimaad, mis hõlmas praeguse Eesti ja Läti alasid). Kabel jätkab torni kunagist kaitsefunktsiooni, sest Neitsi Maarja võttis Eestimaa ning tema...